WYKRYWANIE PODSŁUCHÓW

Problem podsłuchu jest Polakom znany głównie z książek i filmów sensacyjnych i szpiegowskich. Wymyślne mikrofony i zminiaturyzowane kamery kojarzone są najczęściej z wywiadem wojskowym i służbami specjalnymi, które można oglądać w akcji tylko na ekranie telewizora.

Zdobywanie informacji bez wiedzy podsłuchiwanej osoby nie dotyczy tylko krajów bardzo od nas odległych i postaci służb wojskowych. Instalacje podsłuchowe są coraz częściej zakładane także w Polsce, z czego wiele osób oczywiście nie zdaje sobie sprawy. Nie są to bynajmniej efekty działania służb uprawnionych do przeprowadzania takich operacji. Najczęściej podsłuchiwaniem zajmują się konkurencyjne wobec siebie duże firmy.

Ponieważ wiele osób odpowiedzialnych za ochronę obiektów często nie zdaje sobie sprawy z realności niebezpieczeństwa, założenie mikrofonów, kamer i nadajników jest zadaniem nieskomplikowanym.

Czy zdarzyło się kiedyś, że ktoś wychodząc z Państwa domu lub biura, zapomniał zabrać ze sobą parasolkę? Taki niewinny z pozoru fakt jest wykorzystywany przez osoby chcące podsłuchiwać rozmowy toczące się w danym pomieszczeniu. Parasolka jest doskonałą anteną, umożliwiającą odbiór sygnałów w promieniu ok. 600 m, pozwalającą na użycie pojemniejszych baterii, a w rezultacie na dłuższy czas działania urządzenia. Oczywiście nie każdy, kto zostawia parasolkę, musi działać w złych zamiarach.

Zajmujemy się profesjonalnym technicznym „odpluskwianiem” pomieszczeń. W odróżnieniu od innych firm, które rzekomo zajmują się taką działalnością, my dajemy Państwu GWARNCJE, że dane pomieszczenie, obiekt i sprzęt elektroniczny nie jest w żaden sposób inwigilowany…