Systemy DSO

Wczesne wykrycie zagrożenia pożarowego nie gwarantuje uniknięcia strat. Znane są przypadki, kiedy wysokiej klasy systemy bezpieczeństwa wykryły pożar, a pomimo tego śmierć poniosło wiele osób. Przyczyną takiej sytuacji była niewłaściwie przeprowadzona ewakuacja osób z zagrożonego obszaru. Oprócz pożaru istnieją również innego rodzaju niebezpieczeństwa, na które narażeni są ludzie przebywający w budynkach. Bardzo realnym w dzisiejszych czasach a jednocześnie jednym z najbardziej niebezpiecznych jest zagrożenie atakiem terrorystycznym.

Mając na względzie bezpieczeństwo ludzi dąży się do stworzenia skutecznego sposobu ostrzegania przed zagrożeniami oraz przekazywania informacji o sposobie postępowania w sytuacjach zagrożenia.

Dodatkowo oprócz funkcji przekazywania komunikatów o niebezpieczeństwie Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze mogą być używane do transmitowania reklam, informowania o promocjach, nadawania muzyki w tle, co jest szczególnie przydatne w niektórych typach obiektów np. Centrach Handlowych.

Systemy te – w zależności od konfiguracji – mogą pracować jako Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze (przy jednoczesnej możliwości pełnienia funkcji systemu rozgłaszania) lub też pełnić jedynie funkcje systemu rozgłaszania. Dzięki temu oferowane przez naszą firmę systemy umożliwiają efektywną komunikację z otoczeniem w sytuacjach zagrożenia oraz w życiu codziennym.